מי אני

הכל החל בימים הראשונים בהם יכולתי להחזיק כלי נגינה או צעצועים מנגנים בידי. החל מאורגנים חשמליים וכלה בפטיפון הישן שעמד לנו במרכז הסלון, תמיד התרגשתי מעצם קיומם של חפצים היוצרים סאונד.

לימים אני זוכר שאת ההקלטות הראשונות שלי בצעתי בעצם בגיל 10 כאשר היה ברשותי רדיו טייפ בעל מקום לשתי קלטות השמעה\הקלטה. הייתי שוכב על המיטה כאשר בטייפ הייתה מוכנה קלטת ריקה להקלטה, השדרן היה מסיים את דבריו ואם הייתי מזהה שיר שכבר שמעתי בעבר ואהבתי, מיד הייתי לוחץ על כפתור הרקורד והפליי, ותופס את הרגע, היה לי סימפול של שיר מהרדיו, אותו יכלתי לשמוע שוב ושוב ושוב, עד לרגע שהייתי מחליט להקליט על אותו חלק בקלטת, שיר חדש. באותם ימים לא ידעתי בעצם שהסליל החום הזה שיש בתוך הקלטת מכיל שדות מגנטיים ושקיים ברדיו חלק שניקרא ראש הקלטה, שאחראי בעצם "לסדר" את אותם שדות בהתאם לאמפליטודה של הסיגנל האנלוגי שהרדיו קולט דרך גלי RF, אבל היכולת לתעד לעצמי רגעים ורגשות ולשחזר אותם היה הריגוש הגדול ביותר.

השיר הבא היה אחד השירים הראשונים שהלקטתי מהרדיו לקלטת, אני מאמין שחלק מכם מכיר ואוהב אותו;

אני זוכר שעל אותו הרדיוטייפ היה מאין איקיולייזר, אולי משהו כמו 8 תחומים, כמה כיף היה לי לשלוט בכמות הנמוכים, או הגבוהים של השיר. לא הייתי מתפשר על מה שנותנים לי וכבר מאז, הרגשתי שאפשר וצריך לתת דגש חשוב מאוד לאיזון התדרים שאנו שומעים.

היום המצב אחרת. אחרי שנים של יצירת מוזיקה אלקטרונית, מסגנונות הטראנס, האוס פרוגרסיב, דיפ האוס, דאבסטפ ועוד שלל סגנונות, אני מתמחה בעיקר בהקלטות כלים אקוסטיים וחשמליים כגון תופים, גיטרות חשמליות, גיטרות בס, שירה, כלי מיתר וכלי מתכת ובעצם אפשר להגיד שיודע לגשת ולבצע הקלטה בהתאם לכל כלי וכלי.

בשניים 2013-2015 למדתי את תחום הסאונד בצורה מקצועית על כל פניו והשלמתי את מסלול לימודי טכנאות קול במכללת "סאונד- יואב גרא", כמו כן אני הנדסאי חשמל וחשמלאי מוסמך, דבר שרק עזר לי בדרך להבין את עולם הסאונד כראוי.

הצטרפו אלי למסע אל עבר יצירה טובה וטהורה יותר, הז'אנר כלל לא משנה אם נאמין שאפשר תמיד, והכל, לעשות טוב יותר מבעבר!

רועי חוביאן.

20150718_145004

Mr Roy Hoobian

*התמונה צולמה באולפני הרפת ר"ג