היצירתיות שלכם = הרווח של העולם

אני רוצה להתחיל בלציין שהפוסט הזה הולך לספר בקצרה את סיפור ההיכרות שלי עם אלכס קרול- רוקסטאר אמיתי ואמן אדיר.

היצירתיות שלו

הפעם הראשונה ששמעתי את אלכס

היינו בדירה של חבר משותף, זה שבעצם בזכותו אני ואלכס מכירים, ובשעת לילה מאוחרת, עלה רעיון נחרץ שאלכס ינגן וישיר שיר. אני, שעדיין לא שמעתי את אלכס מעולם, לא ידעתי מה מצפה לי. התמקמתי טוב והאזנתי בקפידה. אלכס הרים את הגיטרה והתחיל לנגן ולשיר שיר שלו, בצורה החזקה, הברורה והיציבה ביותר ששמעתי בחיי. זה היה מדהים, כאילו לא להאמין שזה קורה ואנחנו עדים לכך. באותה תקופה בדיוק הייתי בשלב בחיים, בו אני מחליט להתחיל ללמוד סאונד בצורה מקצועית. אלכס היה בעיני ההזדמנות, אולי הכי משמעותית בחיי, למה? משתי סיבות. האחת, עמדתי ללמוד משהו חדש לי, שאני מלא בתשוקה אליו, ובאותו משקל גם היה חשוב עבור ההצלחה שלי, שאעבוד עם אנשים מוכשרים, מהסיבה הפשוטה שרק אז אפשר להתמקד באמת בסאונד ולא לדוגמא לבעיות תפקיד לא מובן או טעות שחוזרת על עצמה פעמים רבות, ושנית אלכס עזר לי להתחיל להבין כיצד להתנהל עם אדם שהוא 102% אמן, התחלתי לשים לב למצבים שאני עוצר אצלו ללא כוונה את ההתלהבות לעשות דברים פרועים, מה שהביא לחוסר זרימה בסשנים, ולמדתי לזהות דרכים לדחוף ולגרום לו להמשיך לעשות את המג'יק שלו בווליום גבוה.

אלכס היה מוכשר, ומה שעבר לי באותם ימים בראש היה שאם הוא יאהב את האפשרות שאני אקליט לו את השירים שהוא כותב או כתב (מאוחר יותר בהיכרות שלי איתו, גליתי שהוא כתב קרוב ל-500 שירים, או יותר), תיהיה זו חווית למידה מעניינת והמון ניסיון עבורי.

חשוב לי לציין שמה שניראה היה לי, הוא, שיש לי פה שיעור שהוא מעבר לטכניקת הקלטה או משהו טכני אחר, אלא השיעור שבאמת בזכותו אתה תוכל להיות בשקיפות מעולה מול הציפיות שלך מאדם\אמן מסוים, השיעור הוא על איך רוקסטאר אמיתי חושב וחי, איך הוא לא מתפשר על איכות בחיים שלו, הוא יבזבז את כל הזמן שבעולם על נהנתנות, שתייה מרובה של אלכוהול ועישונים ללא הכר אבל לכשתגיע הזדמנות לעסוק באמנות, הבן אדם הופך לדבר הכי ממוקד ומאמין שראיתי בחיי.

 

הרווח שלנו

אלכס בימים אלה משחק מגוון רחב של דמויות, אם בתיאטרון או אם בטלוויזיה. אחת מתוכן היא דמותו של אדיפוס בהצגה "אדיפוס" בהבימה. כמו כן זכה בפרס השחקן המבטיח לשנת 2016 וזכה למחמאות ותשועות גדולות מפי אנשי התעשייה הוותיקים ביותר. לטענתו, המוזיקה תמיד הייתה חלק משמעותי בחייו והחלום הגדול ביותר שלו הוא לפרוץ לתודעה הגלובלית, לתרום ולהשפיע בעזרת שיריו. למרות שהיה קשה לי להאמין, זכיתי להציץ לכמה ממחברותיו, בהן נכתבו והולחנו למעלה מ-500 שירים.

ההופעות שלו הן הזדמנות אדירה עבורי לראות כיצד אנשים מגיבים למוסיקה שלו ובכל ליצור את אחת המטרות הראשיות שלי כשאני יושב למקסס פרוייקטים שלנו, והיא, להצליח להביא את המוצר המוגמר, הכי קרוב למה שהקהל שלו מקבל בהופעות- מנת יצירה מופלאה, ממלאת ומרגשת!

בין כל העשייה המופלאה יוצא לנו להיפגש ולהקליט די הרבה, בכל פעם האנרגיה שונה, לפעמים שנינו להוטים והעבודה מעיפה ניצוצות לכל עבר, לפעמים חוסר ההחלטיות והעייפות משתלטים ואנחנו מוצאים את עצמו בתוך ערימה של פחיות בירה ובדלי ג'וינטים, מחפשים את הדרך להפוך את את השיר שנמצא בעבודה, ללהיט הבא שיקרע את הלב וירגש את העולם. אני מודה שאם יש דבר שאני באמת אוהב ושאני מקווה שאצליח לעשות אותו במשך כל חיי, הוא לעבוד לילות שלמים שמסתיימים בבוקר. היציאה לרחוב ההומה בבוקר, בתל אביב אחרי סשן ליילי, מכניסה אותי לתיבת זכוכית שקופה, מתוכה הכל מרגיש שונה ומקורי יותר מהדברים הרגילים שקורים בכל יום באותם מקומות.

 

אני מאחל לכם יוצרים יקרים, אמן ותבלו שעות רבות בתחנות היצירה שלכם, תיצרו בסבלנות ובמקביל בלהט ותשוקה אינסופיים, ומי יתן ופירות ידיכם יגיעו עד לפינות הרחוקות ביותר בכדור שלנו, לאנשים הכי לא צפויים שחשבתם שישמעו את היצירות שלכם.

 

כתיבת תגובה